V čom mi blog pomohol ?

februára 07, 2016
Ahojte. Pred nedávnom som si tak sedela za stolom a písala úlohu do školy. Rozmýšľala som o tom, ako sa môj život za tak krátky čas dokázal zmeniť. Stačí sa pozrieť len jeden rok do zadu. Vtedy som začala písať tento blog. V tedy ma od toho každý odhováral a vravel: ,,Na čo to robíš je to zbytočná strata času".Len vďaka niektorým ľuďom som sa nevzdala a píšem tento blog už viac ako rok. Keď si pozriem svoj prvý článok iba krútim hlavou a smejem sa. Vyjadrovanie, text, fotky, ak by som nevedela, že som to pred nejakým časom písala ja povedala by som si, že to určite písalo nejaké 10 ročné dieťa. Dnes je to už iné, nevravím aj teraz sa v mojich článkoch nájdu nejaké chyby, no snažím sa aby ich bolo čo najmenej :). Taktiež som zažila dosť veľký životný krok, ktorým si do teraz nie som veľmi istá a to je výber strednej školy. Keď nastal deň D a ja som musela ísť do novej školy, medzi nových ľudí, myslela som si že to bude jednoduché, no opak je pravdou. Bol to pre mňa asi ten najhorší polrok školy. V živote som ešte nezažila taký veľký tlak, ktorý bol na mňa vyvíjaný z každej strany. Našťastie je už za mnou a ja sa už môžem pýšiť titulom hrdého študenta :).


No späť k tomu čo som chcela. Písanie blogu, pohybovanie sa v blogerských sférach medzi ostrieľanými blogerkami sa prejavilo už po prvom polroku. Nemala som absolútny problém vyjadriť svoj názor na rôzne témy. Bolo to pre mňa dosť prekvapujúce a nepochopiteľné, pretože do vtedy som si nevedela vytvoriť svoj vlastný názor. Pomohol mi s vyjadrovaním, hoci musím uznať že sa stále pritrafí nejaká ta chybička no nie je to až také strašné ako to bolo kedysi. Niekedy sa normálne zamýšľam nad tým čo za hlúposť to ľudia v televízii alebo aj v bežnom živote povedali. Rodina sa už zo mňa začína smiať, že opravujem každého naokolo :). Moja slovná zásoba sa dosť obohatila o slová ktoré som do vtedy vôbec nepoznala. Začala som sa bližšie zaujímať o kozmetiku a kozmetické značky ktoré som doposiaľ vôbec nemala záujem. Keď sledujem niektoré 10-12 ročné deti, ako píšu recenzie na rôzne produkty a aké množstvo kozmetiky vlastnia, pravdu povediac sa mi zastavuje rozum. Ja v ich veku som o takéto veci vôbec nemala záujem. Dokonca ani v dnešnej dobe nevlastním toľko kozmetiky, príde mi zbytočné vyhodiť toľko peňazí za veci, ktoré práve nepotrebujem a myslím si, že peniaze sa dajú využiť aj inak ako nakupovať prehnané množstvo kozmetiky. Taktiež ma zaráža odkiaľ berú peniaze na tak drahú kozmetiku, oblečenie, doplnky. Úprimne im závidím, pretože ja ani v mojom veku si takéto drahé veci nemôžem dovoliť ( a ak by som aj mohla je mi ľúto vyhodiť toľko peňazí za také sprostosti, ktoré v živote nie sú dôležité). Vidím ,že som trošku odbočila od témy takže späť. Som rada, že som si aj vďaka vám dokázala vytvoriť svoj vlastný virtuálny svet, v ktorom dokážem aspoň na chvíľu vypadnúť realitu, ktorá ma niekedy dokáže poriadne nahnevať. Neviem čo povedať na záver, asi len toľko že ak uvažujete o založení vlastného blogu neváhajte, nie len že spoznáte skvelých ľudí, vytvoríte si svoj vlastný svet, ale pomôže vám vytvoriť si svoj vlastný názor.

Toto bol môj prvý úvahový článok na blogu. Dúfam že sa vám páčil, v budúcnosti by som chcela písať viac takýchto článkov. Je to príjemný oddych od kozmetiky.

Vaša Janie♥.

5 komentárov:

 1. Pěkně napsáno. Mě naštěstí v okolí lidi podporují, ale je jich velmi málo, co vědí, že píšu blog. Ve 12 jsem měla taky jiné zájmy než je kosmetika a díky blogu jsem poznala skvělé kosmetické značky o kterých jsem dříve neměla ani tušení. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásně jsi to napsala, vážně super článek :) Určitě piš takovéto články víc :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok :)
  www.vanesasworld.blogspot.com aj s giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 4. S tím vyjadřováním to mám úplně stejně v tom mi blog hodně pomohla, hlavně se snažím psát pozitivně. Třeba někdy píšu někde komentáře a napíšu něco typy to je hrozně... A pak se zarazím a řeknu si, no jo, ale slovo hrozně je vlastně takový hnusný, negativní a já chci napsat třeba to je hrozně moc hezký. A tak si řeknu proč rovnou nenapíšu jenom moc hezký, to zní o dost líp:). No bohužel taková je doma, že dnešní teenageři nemají moc koníčků, ale častokrát to není jejich chyba, ale je to také o přístupu jejich rodičů, jim bych to za vinu zase nedávala :) I když částečně třeba ano, ale z větší části se na tom asi podílejí rodiče. Já jsem z toho taky vždy v šoku jak holky, které jsou kolikrát o 5 nebo 6 let mladší než já vypadají straší než já, mají iphony, kabelky mk a podobně :D, ale řekněme si na rovinu, že toto je především o prioritách ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mne blog tiež pomohol v slovnej zásobe, vo vyjadrovaní sa a hlavne pre mňa je to hobby. :)
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.