Kawaii pencilcase :)

marca 15, 2016
Ahojte. V poslednej dobe som sa začala bližšie venovať háčkovaniu a pleteniu (po mojom štrikovaniu). Rozhodla som sa, že od dnes sa blog bude zaoberať aj týmto handmade štýlom, nájdete tu rôzne návody (samozrejme moje) a inšpirácie. Všimla som si, že iba málo blogov sa zaoberá touto tématikou, čo je podľa mňa škoda, a preto to chcem aspoň trochu napraviť. Dnes by som začala mojim nedávnym výtvorom (inšpiráciu som hľadala na internete). Milujem kawaii, a keď že som u nás nič nezohnala, rozhodla som sa vyrobiť si niečo sama. Na internete som si našla fotku kawaii peračníka a  pustila sa do toho. Musím povedať, že peračník zožal veľký úspech, čo som vôbec nečakala. Samozrejme nie je perfektný, ale pocit, že som si ho vyrobila sama je na nezaplatenie. Toto je môj prvý návod, tak verím, že mi moje malé chybičky a nezrozumiteľnosť odpustíte.
Pripravíme si:

 • vlnu ružovú cca 5g
 • vlnu čiernu (postačí malé množstvo)
 • ihlice č. 3
 • zips
 • ihlu 
 • niť
 • nožnice
 • voľnú chvíľu :)
Základ peračníku: Na ihlice si nahodíme 35 očiek (počet sa mení podľa toho aký dlhý máme zips). Ďalej začneme štrikovať vzor hrášok. Myslím aj na tých, čo tento vzor nepoznajú a prikladám stránku na ktorej nájdete podrobný popis. Vzor som štrikovala do výšky 23 cm (môžeme aj viac podľa toho, aký veľký peračník chceme mať). Následne všetky očká ukončíme. Vznikol nám obdĺžnik (štvorec). Teraz vyšijeme čiernou vlnou oči, ústa a fúzy. Ďalej ho prehneme na polovicu, na vrch prišijeme zips a boky zošijeme aby nám vznikla kapsička.
Uši: Nahodíme si 8 očiek. Štrikujeme hráškovým vzorom. V každom riadku ukončíme postupne 1 očko po obidvoch stranách. Keď nám ostane posledné očko ukončíme ho. Druhé uško štrikujeme rovnako. Ušká prišijeme k peračníku zo zadnej strany.

Poprípade si môžte peračník podšiť, no v mojom prípade to nebolo nutné. Myslím si, že je to veľmi jednoduché a zvládne to každý. Samozrejme návod nie je dokonalý, môžte si ho prispôsobiť podľa seba. Verím, že sa vám páčil.
Vaša Janie♥.

9 komentárov:

 1. Skvělý nápad na článek, jsi moc šikovná a těším se na další návody. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý návod:) si veľmi šikovná:)
  Chcela by som ťa pozvať na moju giveaway:
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.sk/2016/02/velkonocna-giveaway.html?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Amazing post, dear! :) Do you want to follow each other? If yes, please follow me with GFC and Google, instagram, write a comment
  and I follow you back :)

  With love.
  Diana.
  http://www.mirandabeautyworld.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Keby som vedela hačkovať... Ale vyzerá to dokonalo :)
  Vanesa´s world

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jeej to je super, som rada ze si sa takto rozhodla konečne sa niečomu priučím :) A si veľmi šikovná :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.