Kiera Cassová - Elita

augusta 06, 2016
Ahojte.

Pred niekoľkými týždňami som vám priniesla recenziu na prvý diel populárnej série Selekcia. Dnes som sa odhodlala k recenzií druhého dielu, ktorý ma dosť prekvapil. Viac sa dozviete v celom článku.

Názov: Elita
Originálny názov: The Elite
Autor: Kiera Cassová
Počet strán: 278
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania: 2015


Vzhľadom k tomu, že bližšie informácie boli uvedené pri recenzií prvého dielu, nebudem ich tu písať odznovu.


Anotácia:
Do Selekcie vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. America už téměr sahá po koruně, ale stále se nevyzná ve svých citech. S princem Maxonem prožívá úžasné chvíle plné důvěry a citů. Avšak když na chodbách paláce zahlédne Aspena, ožijí vzpomínky na její první lásku a ona touží po životě, který si spolu vysnili a naplánovali. A zatímco America řeší své dilema, ostatní dívky nepřestávají tvrdě bojovat o královskou korunu.


Čas. O ten jsem v posledních dnech žádala několikrát. Doufala jsem, že pokud ho budu mít dostatek, všechno se nějakým zázrakem vyřeší.Zdroj
Po prečítaní prvého dielu (recenziu nájdete TU), som sa nevedela dočkať, kedy sa mi do rúk dostane ďalší. Netajím, že Selekcia ma nadchla už od prvého okamihu. Páčil sa mi námet ako aj štýl, ktorým autorka písala príbeh. Primerané množstvo dobrodružstva, romantiky a tajomnosti z nej robilo neprekonateľnú knihu, ktorá ešte dlho zostane v mojom srdci. To isté sa však nedá povedať o pokračovaní na ktoré som sa veľmi tešila. Už od začiatku mi prišiel celý dej trochu natiahnutý. Čítal sa síce ľahko a rýchlo, no pri prečítaní som nepocítila žiadnu iskru alebo impulz k tomu, aby som si prečítala aj posledný diel. Chýbala mi tam nejaká akcia a vzrušenie. Zápletky, ktoré autorka zakomponovala do deja mi väčšinou prišli naozaj smiešne až detské. Niekedy nemali hlavu ani pätu a čítali sa zvláštne.
Čo sa týka hlavných postáv, svoj názor som po prečítaní pokračovania trošku zmenila. America mi už neprišla taká silná, rozhodnutá bojovať za to čo naozaj chce a malinko naivná. Najviac mi na nej zrejme prekážalo to, že sa nevie rozhodnúť čo vlastne chce a o tom bola viac menej celá kniha. Jej citové výlevy boli na stálom poriadku a niekedy som už mala pocit, že knihu odhodím do kúta a najbližšie dni sa na ňu nepozriem. Nakoniec som sa odhodlala dočítať ju aj kvôli zvedavosti ako sa nakoniec rozhodne.
Už z mojej prvej recenzie môžete vedieť, že Aspen rozhodne nepatrí medzi mojich miláčikov a to, že sa len tak objavil v paláci ma dosť hnevá. Ak by sa tam neobjavil všetko by možno pokračovalo iným smerom a ja by som sa nemusela rozčuľovať nad tým aká je America nerozhodná. Vlastne celý milostný trojuholník (Maxon-America-Aspen) ma dosť hneval.
Možno som trochu zaujatá tým, že Maxon je princ, no myslím si, že ten sa od prvého dielu nezmenil. Stále je ten úžasný, chápavý a rozhodnutý muž ako predtým. Myslím si, že Amerika to trošku preháňala so svojimi "záchvatmi". Snažil sa stať dobrým vládcom, no mal aj láskavé a dobré srdce. Niekedy mi prišli ich hádky naozaj detské.
Zdroj
Napriek tomu, že dielo som čítala v češtine a trošku sa obávala, že mi to pôjde ťažko, prečítala som ho veľmi rýchlo (možno je to spôsobené aj tým, že v poslednej dobe mám veľa voľného času, no už o pár dní budem lietať po dome ako zmyslov zbavená, pretože ma čaká balenie). Aj napriek tomu, že táto kniha vo mne nezanechala príliš veľký dojem a možno by mohla byť aj lepšia, rozhodla som sa, že túto sériu už dočítam. Klamala by som ak by som povedala, že ma nezaujíma ako to nakoniec skončí, aj keď názov nasledujúceho dielu hovorí asi viac ako by mal.
Z recenzií väčšiny bloggeriek som mala pocit, že táto kniha bude veľkým zážitkom, no zrejme nemáme rovnaký vkus alebo som už proste iba stará na čítanie podobných kníh o živote v paláci, honosných šatách či princovi na bielom koni.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem Megaknihy. Ak by ste o knihu mali záujem môžete si ju za skvelú cenu kúpiť TU.

Čo si myslíte o pokračovaní série Selekcia? 

Vaša Janie♥

1 komentár:

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.