My hair routine

septembra 14, 2016
Ahojte.

Často pozorujem na blogoch články ako Make up routine, no ja som sa dnes rozhodla ukázať vám výrobky, ktoré momentálne používam pri starostlivosti o moje vlásky. Kedysi som mala rovné a krásne vlásky, no s nástupom na strednú školu sa úplne zmenili (možno všetka ta nervozita mala dopad aj na ne), a tak sa z rovných vlasov, ktoré kedysi pôsobili ako drôty, stali mierne kučeravé a krepovité. Nechcite vidieť ako vyzerajú prvý deň po umytí (ako keby mi na hlave vybuchla bomba :D). Rozpustené sa dajú nosiť málokedy, preto ich mám väčšinou zopnuté v cope či drdole. Tieto výrobky mi ich však pomáhajú dať dokopy.
Šampóny sú základom pri každej starostlivosti. Snažím sa neumývať vlasy každý deň, zvyčajne je to každý 3 deň od umytia. Keďže som mala istý čas problém s pokožkou hlavy, svrbela ma, skúšala som všetko možno aj nemožné. Nakoniec som zistila, že je to spôsobené stresom. Stále však dávam pokožku doporiadku a k tomu mi pomáha šampón Palmolive Anti-Danduff, ktorý je určený na lupiny, no vďaka 100 % výťažkom z mäty a morských minerálov jemne čistí pokožku hlavy a poskytuje úľavu pri svrbení. Samozrejme snažím sa to obmieňať, pretože ma nebaví používať stále ten istý (inokedy som si to však nemohla dovoliť). Šampón s vanilkou a hruškou od Avonu som si zamilovala vďaka nádherne vôni. Dnes ho už zrejme v Avone nenájdete, keďže bol zo zimnej edície, no ja ho používam aj v lete.


Kondicionér používam málokedy, no momentálne milujem tento od Oriflamu na suché a poškodené vlasy s nádhernou vôňou kokosu a pšenice. Myslím, že hlavne teraz po lete si vlasy zaslúžia trošku väčšiu starostlivosť, keďže mi sme oddychovali, no oni makali :).


Z prípravkou bezoplachovej starostlivosti sú to najmä tieto dva spreje. Vyhladzujúci sprej na vlasy je pre mňa samozrejmosťou, keďže iba on si dokáže poradiť s mojimi strapatými vlasmi a sprej pre dokonalý lesk je len takým bonusom. Po použití sú vlasy krásne lesklé, pripomínajú mi vlasy rozprávkových víl, ktoré sa pri svite mesiaca krásne leskli. Škoda, že tento účinok vydrží iba pár hodín.


Hrebeň do sprchy od Avonu som pôvodne používala len pri nanášaní masky či kondicionéru, no postupne som zistila, že kefy zbytočne naťahujú moje kučery a potom vyzerám ako keby ma skopala elektrina. Takže sa s ním aj češem a mojim vlasom to naozaj prospieva.


Aká je vaša vlasová rutina? 

Vaša Janie♥.

7 komentárov:

 1. Super článek, starám se o vlasy podobně :) moje oblíbená maska je od Kalloosu :)
  Denisse Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Really interesting post...thx for sharing! xx

  OdpovedaťOdstrániť
 3. super rutina, jediný produkt s ktorým mam skúsenost je oriflame kondicionér a mne moc nesadol teda čo sa týka účinku ale voňal perfektne :)
  galantosfun

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moja vlasová rutina je strašne moc jednoduchá. Šampón občas maska, potom olejček na končeky a tam to viac menej končí :) Sem tam pridám suchý šampón ale nejako to nehrotím :D
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bezva nápad! :) já právě hledám nějaký vhodný šampon i kondicionér, tak díky za tip!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Teda sprej na lesk vlasov by sa mi zišiel. Mám pocit, že tie moje vlasy nebudú lesklé asi nikdy.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.