Ako si spríjemniť pochmúrne dni

októbra 24, 2016
Ahojte.

Posledný týždeň bol pre mňa dosť zlý a pravdu povediac o niečo horší ma ešte čaká. Keďže som ani neviem ako skončila na pár dní v nemocnici, mám toho veľa dobiehať a neviem kde mi hlava stojí, pretože som vymeškala najmenej 5 písomiek a ešte niekoľko naplánovaných ma čaká. Takže mi držte viac ako 10 prstov aby som to zvládla, no ale teraz prejdime na pozitívnejšiu tému. O týždeň sú tu prázdniny! Neviem ako vy ale ja už pomaly odratúvam dni a je to moja menšia motivácia ako budúci týždeň zvládnuť. Hovorím si, veď sú to len štyri dni, to zmákneš (, no čím bližšie je pondelok tak si tým nie som až taká istá). Pochmúrne a dlhé dni už klopú na dvere a niekedy mám pocit, že ani neklapali, rovno vtrhli dnu! Jeseň mám rada, no chýbajú mi dlhé slnečné dni. Keďže najbližšie obdobie budem zrejme väčšinu času zavretá v izbe a spoločnosť mi budú robiť iba štyri biele steny, rozhodla som sa, že zlej nálade nedám šancu a skúsim si toto obdobie trochu spríjemniť.

Zdroj
1. Netajím sa tým, že som milovník sviečok. Doteraz som nakupovala iba drahé sviečky v sklenených svietnikoch, ktoré nikdy nevyhoreli úplne a mne bolo ľúto, vyhodiť polovicu vosku len tak do koša. Ako som však objavila votívne sviečky značky Yankee Candle zamilovala som sa. Doma mám už peknú zásobu, no pred niekoľkým dňami som po prvýkrát vyskúšala vonné vosky a som maximálne nadšená. Vôňa sa rozvinie ešte lepšie ako pri votívnych sviečkach a v izbe ju cítiť celý deň. Dokonca keď si sviečku zapálim večer, vôňu cítim ešte aj ráno. Pocit s ktorým sa ráno postavíte z postele je neopísateľný, naladí vás na tú správnu vlnu a vy viete, že dnešný deň nemôže byť zlý aj keby sa stalo čokoľvek.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt yankee candle wosk tumblr
Zdroj

2. Síce nie som veľký milovník dekorácií, stále mi to pripomína police preplnené všakovakými dekoratívnymi predmetmi, ktoré mali naše babičky. Navyše mám panickú hrôzu keď mi niekto povie poutieraj na tejto poličke prach (som strašne lenivá dávať všetky tie sprostosti dolu a potom späť). Rozhodla som sa, že pár drobných dekorácií ma predsa nezabije. Najviac som si zamilovala tohto Halloweenskeho macka. Pri zapnutí tekvica svieti ako ozajstná a krásne mení farbu. Síce o oslavovaní tohto sviatku na Slovensku si myslím svoje (nie som za ale zase ani proti), tekvice tak či tak patria k jesennej atmosfére a malá dekorácia podľa mňa nič nepokazí.

3. Milujem keď večer zasvietim svetlo v akváriu, sadnem si do kresla so šálkou dobrého čaju a len tak pozorujem ako moja Betta veselo šantí v akváriu. Domáci miláčikovia podľa mňa vedia najlepšie zahnať zlú náladu. Pri nich nemyslíte na nič a užívate si chvíľu kedy je vám dobre. Možno si poviete čo ja o tom viem, veď mám iba rybu. Tvora, ktorý sa ku mne nepritúli, nemôžem ho pohladiť, no aj napriek tomu ju mám nesmierne rada a človek, ktorý si myslí, že ryba nie je živý tvor by som ani nenazvala človekom. Za 2 mesiace som si k nej vytvorila veľké puto a nedala by som ju nikomu na svete. Mali ste vidieť ako radostne plávala keď ma znovu uvidela po príchode z nemocnice a ja aj vďaka tomu viem, že jej nie som ľahostajná.

4. V posledných dňoch som si strašne zamilovala kávu. Milujem ten skvelý pocit keď sa cez víkend zaryjem pod deku s obľúbenou knihou a šálkou teplej kávy. Je to skvelý pocit najme keď za oknom zúri studený vietor alebo keď cez mliečne závoje nevidno ani na krok. Bohužiaľ v posledných dňoch na čítanie neostáva toľko času, koľko by som chcela, a tak niektoré knihy stoja na polici neprečítané už niekoľko mesiacov. Avšak teraz bude niekoľko voľných dní tak dúfam, že sa nájde nejaká voľná chvíľa a ja sa budem môcť znovu ponoriť do sveta fantázie, kde je všetko ideálne.

5. Ako posledný typ tu mám zmenu tapety v mobile či počítači. Je to pekné a hlavne to človeka naladí na tu správnu jesennú atmosféru s ktorou sa už bohužiaľ budeme musieť zmieriť. Čoskoro je tu ale zima, pre mňa najkrajšie obdobie z celého roka, ktoré si chcem naplno užiť, pretože sa objaví opäť až o rok.Aké sú vaše tipy na spríjemnenie chladných dní?

Vaša Janie♥

4 komentáre:

 1. Taky naprosto miluju svíčky, jen díky nim přežívám podzim a zimu :) Povedený článek :)¨

  eLblog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezký blog, ráda sem k tobě budu chodit!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež som milovník kávy, milujem ten pocit keď prídem zo školy zababuším sa pred telkou a v ruke držím pohár s teplou kávou ♥
  PS: tiež milujem sviečky, vždy v obchode vyčuchám všetky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelý článok so super radami! Tiež milujem sviečky, najmä tie od YC, teraz mi jednu priniesla kamaratka z Londýna a som z nej uplne happy:D Z kávy preferujem skôr latte, najmä tekvicové, na to chodím neustále ale doma si stále robím mätový alebo zázvorový čaj:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.