Blog - moja záchrana

októbra 27, 2016
Ahojte.

Po dlhšom čase si trochu vylejem dušičku. Dlho som premýšľala, či má vôbec zmysel zverejniť takýto článok. Musím totiž dostať z hlavy všetky hlúposti, vyžalovať sa vám a dúfam, že sa mi trochu uľaví.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tumblr laptop
Zdroj


Nedávno som sa zamýšľala, prečo som sa dala na písanie blogu. Je to predsa niekedy dosť nudné, predstavuje to kopu práce, čas presedený za počítačom a najmä za fotoaparátom. Prišla som na to, že za tie dva roky som si na blog tak zvykla, že si už neviem predstaviť život bez písania. Napĺňa ma to takým pokojom, pretože pri písaní si pretriedim myšlienky a hlavne, mám dobrý pocit z toho, že môžem poradiť vám. Cítim zvláštny pocit, keď si spomeniem na ľudí, ktorí môj blog čítajú od jeho "narodenia", vďačím im naozaj za veľa. Podporovali ma od mojich úplných začiatkov a aj vďaka nim, som to celé nakoniec nezavesila na klinec. Po dvoch rokoch mám pocit, ako keby už boli mojou rodinou, ľuďmi, ktorých poznám od malička.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tumblr laptop
Zdroj
Úprimne bez blogerského sveta si neviem predstaviť život a celý víkend len tak presedieť na gauči a pozerať televíziu, alebo prestať fotografovať 350 fotiek, ktoré sú aj tak všetky rovnaké, no mne sa zdajú iné. Neskutočne si vážim okamžiky, ktoré sa mi vďaka blogu naskytli. Otvára mi nové možnosti, ukazuje nový pohľad na svet. Pred rokom som si mala vybrať strednú školu, ktorá by ma naozaj napĺňala, vtedy som bola ešte hlúpym detskom a nevedela som, čo asi by som mohla robiť. Ničomu som sa nevenovala, nič ma nezaujímalo. Nezaujímala som sa o to, čo bude potom. Teraz už viem, že to zrejme nebola tá najlepšia voľba. Myslím, že účtovníctvo a ekonomika je fajn, no nechcem premárniť život niečím, čo ma nenapĺňa (aj keď niekedy vlastne ani nemáme na výber). Matematika mi síce vždy išla, no ja by som sa chcela venovať skôr žurnalistike. Písať o ľuďoch a pre ľudí, to by sa mi páčilo. Už teraz ma škola strašne vyčerpáva a mám pocit, že po skončení 4. ročníka zo mňa spadne jeden obrovský balvan, ktorý ma ťažil pekne dlhú dobu.
Minulý rok som blog dosť zanedbávala, no tento rok sa to budem snažiť napraviť. Je pre mňa istou formou relaxu a iba tu sa dokážem odreagovať. Nie je zdravé stále sedieť nad knihami a stresovať, čo všetko ešte neviem a čo všetko sa ešte musím naučiť.
Často sa stretávam s tým, že hlavne mladí blogeri sa hanbia za to, že píšu blog a držia to v tajnosti. Myslím si, že sa nemajú za čo hanbiť. Ľudia, ktorí naozaj vidia, že do toho dávajú kopu svojho voľného času a námahy to ocenia a závistlivé odkazy na to, že som blogerka prehliadam. Ak si myslia, že je to až také "jednoduché" alebo "trápne", nech sa páči, môžu si to vyskúšať! Skončili by s tým po niekoľkých mesiacoch, pretože každý nemá na to, aby vydržal tak dlho (tomu sa už potom hovorí láska k písaniu). Nedokázali možno ani toľko, čo vy, preto nemajú dôvod posmievať sa vám. Ja osobne to nedržím v tajnosti som na seba hrdá, že som vydržala tak dlho a dúfam, že ešte niekoľko rôčkov vydržím.

Na záver pripájam môj odkaz pre začínajúcich blogerov:
"Nepočúvajte hlúpe reči ľudí! Ak sa vám písanie naozaj páči, pokračujte v ňom a choďte si za svojím snom. Nikdy neviete, kam to možno dotiahnete a potom sa budete smiať vy, že vám neverili."

Vaša Janie♥

3 komentáre:

 1. Ja mám taktiež svoj blog veľmi rada ,teraz už si neviem predstaviť bez neho svoj život a som rada za ľudí, ktorých som tam spoznala a za nájdenie super blogov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pokud tě baví psaní, tak piš. Nikdo přece neříká, že musíš dělat to co vystuduješ, nebo že školu nemůžeš změnit. Pokud to navíc opravdu cítíš, jak píšeš v článku, tak bys ji změnit určitě měla.

  Já jsem taky vystudovala střední, která je mi je teď na nic. Rozdíl byl jen v tom, že jsem tehdy nevěděla co chci. Buď ráda, že ty to víš. :)

  by Corra

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj, po dlhej dobe som si prezerala tvoj blog a natrafila som na tento príspevok a je fakt super. Myslím si, že máš pravdu ľudia by sa nemali hanbiť za to čo ich baví a mali by ukázať že aj oni niečo dokážu. Som toho zastancom no sama tak nerobím kvázi som blog držím v tajnosti vo svojom prostredí v ktorom žijem, ale tvoj príspevok mi trošku otvoril oči ďakujem.

  A tiež budem rada ak navštíviš aj môj blog: http://taniamitro.blogspot.sk/ ;)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.