Znak múdrosti a inteligencie?

apríla 23, 2018
Krásny deň všetkým,  ktorí ste sa rozhodli opäť zavítať na môj blog.

Musím povedať,  že od môjho posledného článku sa toho veľa zmenilo a hlavne ja som sa zmenila. Zažila som veľa skvelých momentov, získala pár skúseností, ktoré ma naozaj obohatili a ukázali mi, že na svet sa dá pozerať aj cez ružové okuliare, len musíte nájsť tie, ktoré vám sadnú. Stal sa zo mňa možno miestami až prehnaný optimista, ale mne sa život bez stresu páči oveľa viac.  Nezbavila som sa však svojej schopnosti všetko prehnane analyzovať a polemizovať nad nesmrteľnosťou chrústa, takže mojich úvah sa zrejme až tak skoro nezbavíte.


Nedávno mi zo stránky postovnezdarma dorazili módne (imidžové) okuliare, ktoré svojim vzhľadom majú pripomínať dioptrické okuliare. Kvalita je vzhľadom na ich cenu prijateľná, žiadne nedostatky som pri bežnom používaní nezistila. Veľmi sa mi páči ich matný vzhľad, ktorý dokáže pekne doplniť celkový vzhľad outfitu. 
Vždy sa mi páčili okuliare, a tak trochu som závidela ľudom, ktorí ich nosili. Viem, viem. Teraz si o mne asi pomyslíte, že som strelená, keď závidím ľuďom, ktorí bez okuliarov ledva vidia a otravuje im to život. Uznajte však, že okuliare sú dnes veľmi trendy, a tak vytlačujú kontaktné šošovky. Najčastejšiu vrásku na čele robí výber správneho typu okuliarov a strach, že sa v okuliaroch nebudeme páčiť okoliu. Zrejme aj preto sa veľa ľudí prikláňa k noseniu šošoviek.
Okuliare odjakživa vyvolávajú dôveru voči ich nositeľom. Ľudia, ktorí nosia okuliare sú automaticky považovaní za múdrych a inteligentných. Je to však pravda alebo nás to naučili detské rozprávky v ktorých mali "bifľoši" alebo sovy na nose okuliare? Ak nosí sova okuliare znamená to snáď, že je dvakrát múdrejšia ako iná sova? Pozastavili ste sa niekedy nad tým, čo všetko sme si odniesli z našich obľúbených rozprávok z detstva? Ak by som to celé mala zhrnúť do jednej vety, povedala by som len, že charakter človek sa nesúdi podľa toho, čo má oblečené alebo ako vyzerá. To najdôležitejšie za neho hovoria jeho skutky, reč a správanie.


Tieto krásne matné okuliare určite aspoň párkrát využijem a výborne poslúžia aj ako dekorácia pri fotení kníh. Myslím, že je to ďalšie klišé, ktoré by som mohla nabudúce rozobrať 😄. Budem rada, ak mi napíšete, či pre vás okuliare predstavujú múdrosť a inteligenciu.

Janie

2 komentáre:

  1. Ja sama okuliare nosím a dlho som to tiež tak brala, že som menej atraktívna. Na chlapoch to u mňa rozhodne budí dojem inteligenta, u žien kedy ako. Záleží asi od typu a či človeku dané okuliare sedia. Avšak je to skôr predsudok, človek sa ako píšeš pozná podľa činov. Okuliare sú fajn, ale v lete a zime sú otravné. Na kúpalisku nič nevidím a slnko mi ide prepáliť oči.

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár!

Používa službu Blogger.